Účastníci online kurzu koučinku

Online verze kurzu koučinku? 9 názorů lidí, kteří jím prošli

Chcete se vzdělávat, ale přes nepříznivou epidemickou situaci váháte, zda bude online kurz koučinku pro vás to pravé? Nejste v tom sami!

Pro mnohé z nás je virtuální vzdělávání novinkou. Naše hlava se novým způsobům práce brání. Máme nastavená očekávání, jak mají věci probíhat, a neradi z nich ustupujeme.

Dalším úskalím je, že se nám do online prostředí přesunula většina aktivit. Představa dalšího času stráveného ve virtuálním prostředí mnohé děsí.

Koučink obecně přitahuje lidi, kteří milují společenský kontakt a blízkost lidí. Dokáže potřebu sdílení online prostředí zajistit?

Zkušenosti lidí, kteří absolvovali náš online kurz koučinku

Podobné obavy měla i velká část studentů, kteří v nedávné době prošli našimi kurzy. A víte, co jmenovali jako jednu z velkých myšlenek na závěr?

„Jsme rádi, že jsme do kurzu i přes obavy šli!“

Získala jsem názory devíti našich absolventů na to, jak kurz v online podobě naplnil jejich očekávání, co je překvapilo a co by doporučili ostatním, kteří se zajímají o koučink.

Z jakých důvodů jste zvolili online formu?

Časová flexibilita

„Kurz v online podobě jsem zvolila z několika důvodů, hlavním je časová flexibilita, hodiny jsou v podvečer / večer, mohu tak lépe skloubit pracovní, rodinný a studijní čas,“ říká Zdeňka Kalenská.

Jistota

Hana Peinlichová nechtěla čekat na rozvolenění opatření: „I když jsem si přála jej projít na živo, toto byla jediná možnost, jak ho zatím absolvovat vůbec.“

Úspora času na dojíždění

„Když pominu covid, tak mi tato forma vyhovovala hlavně z důvodu vzdálenosti do Prahy a vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti.“ Petra Dehnerová

Dobrá zkušenost

Miroslav Šebek si funkčnost online kurzu koučinku ověřil na základním kurzu: „Jednoznačně předchozí zkušenost z kurzu Základy koučovacího přístupu. Online forma je v tomto počtu účastníků vhodná a předaná informace má stejnou hodnotu jako při fyzickém setkání.“

Nahrávání lekce

Zuzana Szegényová ocenila možnost zhlédnutí záznamu: „Určite ma presvedčilo to, že každé naše stretnutie je nahrávané a môžem sa k obsahu kedykoľvek vrátiť. Za krátky čas človek nestihne postrehnúť všetko a keďže opakovanie je matka múdrosti – mám pocit, že si môžem viac zapamätať po opätovnom vypočutí nahrávky.“

Starost o děti a zdraví

„Jsem těhotná a i když byla chvilku možnost setkávat se živě v Praze (povolila opatření), stejně bych ji nevyužila, abych neriskovala zdraví,“ říká Iwona Nezbedová.

Přívětivé prostředí aplikace Zoom

„Zoom aplikace, kterou Vašek s Luckou používají k online kurzům, je jednoduchá a uživatelsky přívětivá všem. Připojit se k hodině zvládne úplně každý,“ hodnotí Martina Hanousková

Online kurz koučinku přes aplikaci Zoom

Příjemná atmosféra na online kurzu koučování

Jak kurz naplnil vaše očekávání? Překvapilo vás něco?

„Online forma vzdělávání zcela naplnila mé očekávání. Dala mi možnost se pravidelně potkávat s lektory a spolužáky z kurzu, kteří jsou velmi inspirativní. Při probírání jednotlivých témat jdeme do hloubky. Myslím, že se podařilo vytvořit příjemnou online atmosféru důvěry a je tak možnost zeptat se na cokoliv, sdílet své zkušenosti z pozice učícího se kouče i autenticky koučovaného.

Asi největším překvapením pro mě bylo koučování v roli „vícehlavého kouče“, kdy se skupina dokáže vzájemně vyladit a postupovat pokládanými otázkami, opakováním a shrnutím k vytyčenému výsledku,“ hodnotí kurz Zdenka Kalenská.

Petra Dehnerová odpověděla: „Online forma mě překvapila tím, jak to bylo osobní, přestože jsme byli každý na jiném místě. Dopomohl k tomu i vstřícný a přátelský přístup trenérů a celkově uvolněná atmosféra. Má očekávání rozhodně naplněna byla, jsem motivována změnit svou profesní dráhu, zamilovala jsem se do koučinku a jsem „natěšená“ na další kolo.“

„Online forma mě mile překvapila. Předčila má očekávání. Rozhodla jsem se pro absolvování i kurzu RE kouče online formou. Jsou to příjemně strávené večerní hodiny z pohodlí domova,“ hodnotí Kristýna Komárková

„Veľmi sa mi páči celková atmosféra, to že si v úvode vždy zdieľame svoje skúsenosti, poznatky, pocity. Môžeme sa kedykoľvek opýťať na čokoľvek a dostaneme odpovede od profesionálov z praxe. Vzdelávanie má štruktúru, konkrétne ukážky, ktoré následne praktizujeme vo dvojicích,“ uzavírá Zuzana Szegényová.

V čem spatřujete největší hodnotu pro sebe?

Největší hodnotou jsou osoby koučů, kteří nejsou klasickými lektory ale spíše průvodci s velkými osobními zkušenostmi. Od toho se odvíjí i celkové pojetí kurzu, které má komorní, přátelskou atmosféru s vysokou přidanou hodnotou,“ odpovídá Miroslav Šebek.

Petra Dehnerová ji spatřuje v dávkování látky a posunu v komunikaci: „Největší přidaná hodnota je pro mne dávkování. Je pro mne příjemnější, když je práce rozdělena a tím pádem je větší prostor pro přípravu, mentální zpracování témat. Další přidaná hodnota je samozřejmě velký posun v tom, jak se vyvinul můj projev, což je podle mne také úzce spojeno s tím, jak dlouho kurz probíhal.“

„Na prvním místě rozhodně v určitém vnitřním klidu, že se i v téhle složité době mohu plnohodnotně vzdělávat a rozvíjet. Dále, že nemusím řešit náročné dojíždění do místa konání kurzu a v neposlední řadě obavy z potencionální nákazy Covidem spojené např. s cestováním. Dále vysoce oceňuji i možnost návratu k nahrávkám,“ říká Vlaďka Urbanová.

Co byste vzkázali dalším zájemcům?

Účastníci online kurzu koučinku
Kurz pod profesionálním vedením Vaška a Lucky bych jednoznačně a bez váhání doporučila. Je patrné, že celá výuka se odvíjí od jejich bohaté praxe a zkušeností. Každý krok jsou schopni a ochotni vysvětlit a odůvodnit, takže je jasné, proč děláme to či ono, k čemu bychom se měli dostat, jaký by měl být výsledek.
Vlaďka Urbanová
Účastníci online kurzu kouči
Nech sa neváhajú prihlásiť, kurz je skvelá forma vzdelávania a RE je rozhodne srdcovka! Profesionálny a ľudský prístup trénerov, som šťastná, že som sa rozhodla pre VÁS. Cítim sa i ako na škole, kde mám skvelých spolužiakov - coachoacích parťákov a určite TOP je využitie v praxi. Sledovanie značných rozdielov pri komunikácii a celkovom vnímaní myslenia kolegov, kamarátov alebo všeobecne ľudí. Cítim sa už teraz veľmi obohatená a verím, že každý absolvent kurzu odíde s novými a hodnotnými poznatkami do života.
Zuzana Szegényová
Účastníci online kurzu kouči
Online formu bych doporučila všem, které trápí podobný problém s dojížděním, jako mám já. Zároveň doporučuji i těm, kteří se rádi vzdělávají a baví je poznávat nové věci a setkávají se s podobně smýšlejícími lidmi. I v online prostředí máme možnost vybudovat přátelství, lásku, obchodní partnerství, či obyčejné pochopení a ujištění, že má někdo podobný úhel pohledu na věc, jako máme my.
Kristýna Komárková
Kurz je logicky poskládán do částí, které na sebe navazují. Každá oblast má teoretickou a praktickou část a vždy navazuje ještě diskuse a zpětná vazba. Nabývané znalosti, tak i díky treninku dostávají jasně hmatatelné obrysy a dodávají jistotu vlastních koučovacích dovedností.
Miroslav Šebek
Účastníci online kurzu kouči
Hledáte-li možnosti pro svůj osobní rozvoj, ale potřebujete k tomu skloubit i čas na práci a rodinu, pak mohu on-line kurz jednoznačně doporučit. Díky skvělému vedení v kurzu vnímám, že se posouvám vpřed a v budoucnu se budu moc věnovat práci, která mě bude naplňovat a bavit.
Zdeňka Kalenská
Účastníci online kurzu koučinku
Jestli přemýšlíte o online kurzu koučinku v Results & Emotions, tak neváhejte! Těch 8 videolekcí rozhodně stojí za to. Dobře strávený čas v příjemné atmosféře se spoustou informací i praktických zkušeností.
Martina Hanousková

Chcete využít současnou situaci ke svému rozvoji a získání koučovacích dovedností, které vám umožní dělat, co vás baví? Přijďte se dozvědět o koučování více na bezplatný webinář „Jak se stát koučem“. Na něm si zároveň ověříte, že setkávání s námi v Zoom aplikaci je pohodlné a funkční.

Těšíme se na vás!


Nejbližší akce a kurzy o kočuování

webinář o koučování

[ONLINE] Jak se stát koučem - WEBINÁŘ živě ZDARMA

29.2. 2024 19:00 - 29.2. 2024Kdekoliv
Dozvíte se, co koučink skutečně je a zda je pro…
První velký krok do světa koučinku. Naučíte se koučovací rozhovor.
Kurz koučinku Praha

[PRAHA] Základy koučovacího přístupu - 2 dny

15.3. 2024 09:30 - 16.3. 2024Sokolovská 126/40, 18000 Praha
První velký krok do světa koučinku. Naučíte se koučovací rozhovor.
Koučka a spolutrenérka kurzů >>
Pomáhám lidem překonávat změny, nacházet a naplňovat smysluplné cíle.
Celý náš příběh si přečtěte tady >>
  • Stáhněte si 16 stran pdf, které jsme pro vás připravili ZDARMA.
  • Kategorie
  • Nejčtenější články
  • Najdete nás na Facebooku