Co je důležitější než cíle? Poučení z let 2018-2023

Cíle nám pomáhají zaměřit směr a motivují nás vyrazit kupředu. Cíle nás mohou dělat lepšími a šťastnějšími, pokud nezapomeneme, že nejde jen o jejich splnění. Co je důležitější?
I my s Vaškem si nastavujeme roční cíle a na začátku následujícího roku je společně vyhodnocujeme.

Podělíme se s vámi o myšlenky z posledních šesti let, které se nám na cestě za splněnými cíli ukázaly jako důležité pro úspěch i spokojenost. Zpětně, rok za rokem.

Poučení při vyhodnocování roku 2023

Na rozdíl od minulého roku jsme klíčové pracovní cíle naplnili. Vlastně to byl náš podnikatelsky nejúspěšnější rok.
Jenže přírodní zákony jsou neúprosné. Někde získáme, jinde ztratíme. Odvrácenou stranu odkryjeme také.

Na co jsme pyšní a co se povedlo:

Naplněné kurzy Základy koučovacího přístupu a RE kouč

Dozvěděl jsem se spoustu nových věcí o sobě. Kromě precizně vedeného kurzu z pohledu koučování velmi oceňuji vedení a návod k nalezení klientů a podporu, která pokračuje i po kurzu.“
Zbyněk Haluza
Kurz mi dal úplně nový způsob uvažování o sobě sama. Cítím se sama v sobě jistější a dokážu se na sebe dívat s větším nadhledem. Co se týká profesního využití kurzu, mám brouka v hlavě, i když jsem o tom původně neuvažovala.
Daniela Swart
Mocný nástroj pro osobní růst sebe i druhých. Motivace a odvaha do nových životních směrů. Možnost být prospěšný společnosti.
Jiří VeltruskýTeam Leader v Automotive

Všechny reference

Vašek na Floridě zkoumal, co definuje úspěšné týmy

Když Vašek na pozvání klientů navštívil v březnu na Floridě zápasy Floridy Panthers a Miami Heat, tak to s ani jedním týmem nevypadlo dobře. Jak nakonec vše dopadlo a co definuje úspěšné týmy, sepsal Vašek do článku.

Článek Co definuje vítězné týmy

Velký přerod Růžové mašinky

Růžová mašinka už čtyři roky zajišťuje bezplatný koučink pro lidi v neziskupodporuje naše absolventy kurzu RE Kouč v získávání praxe. Nabrala takovou rychlost, že její řízení už nestíháme kočírovat ve svém volném čase. Z toho důvodu jsme se rozhodli ji osamostatnit, a tak jsme založili neziskovou organizaci Růžová mašinka z. ú.

Máme velké plány! A také nový web. Sledujte naše další kroky třeba na stránce LinkedIn.

Spustili jsme také první kampaň Růžové mašinky na Darujme.

 • S kouči jsme propojili už 326 klientů.
 • Věnovali jsme těmto lidem koučink v hodnotě více než 1 774 000 Kč.
 • Máme 80 zapojených koučů.

Vydali jsme novou řadu podcastu Být koučem

Všechny nové epizody:

Podcast # 9: Lucie Szakál: Díky koučování se stanete tvůrcem svého života

Podcast # 10: Barbora Rezková: Koučink mi změnil pracovní život a přivedl mě do světa nezisku

Podcast # 11: Zuzana Hreus: Upřímný zájem o klienta je zásadní

Podcast # 12: Markéta Odvárková: V hlasovém koučinku se opírám o své vášně

Podcast # 13: Filip Žák: Receptem na úspěch je jít do akce

Podcast # 14: Soňa Morawitzová: Nezisku přeji, aby měl pořád zapálené lidi, kteří ve své práci vidí smysl

Podcast # 15: Lucie Polívková: Na koučování se mi nejvíce líbí respekt ke klientovi a jeho vlastnímu řešení

Podcast # 16: Jaromír Otava: Jsem transformační kouč

Spustili jsme další nadstavbové kurzy

Na přání jsme otevřeli kurzy Týmové koučování a Sportovní koučink.

Vánoční večírek v září se opět vydařil

První vánoční večírek v Praze. : ) Už počtvrté jsme se pozvali všechny naše absolventy kurzu RE Kouč. Slavnostně jsme předali certifikáty, seznamovali se a bavili do nočních hodin.

Uvědomění

A teď k té odvrácené straně ráje aneb to, co nebývá vidět.
Skvělá čísla, ale vnitřní pocit tomu neodpovídá. Kdo zažil, že dosáhl velkého úspěchu, ale očekávaný pocit nezměrné radosti se nedostavil? Nebo jen na malou chvíli. Velké přehlcení, blbá nálada ve společnosti, to vše naše myšlenky odvádělo jinými směry.

Naštěstí máme nástroj, který nás podpoří v namíření energie k dosahování dalších skvělých výsledku při zachování radosti a vědomého prožívání. Tak jako si plně užíváme každou minutu s účastníky našich kurzů. Koučování! Ano, i kouč potřebuje kouče.

Shrnutí roku 2023

Žijme Results & Emotions! Dosahujme skvělých výsledků a stejně usilovně pracujme na tom, ať za nimi míříme s radostí.

Poučení při vyhodnocování roku 2022

V tomto roce se toho u nás událo hodně. Přesto jsme většinu cílů nenaplnili. Jak jsme se tím vypořádali? Dočtete se dále.

Nejprve chceme vám i nám zvěčnit klíčové okamžiku roku. Z tohoto článku už se vlastně stává naše podnikatelská kronika 🙂

Kurzy se nám plní i přes obtížnosti doby

Přivítali jsme desítky absolventů kurzu RE Kouč do světa koučování. Úžasná energie, která je na kurzech opravdu VŽDY, nás nikdy neomrzí. Vážíme si důvěry i otevřenosti našich studentů.

A proto u nás koučovací vzdělávání posledním dnem kurzu nekončí. Dále se vídáme, rozvíjíme, debatujeme i slavíme. Podívejte se, jak podporujeme naše absolventy kurzu RE Kouč >>

Náš velký osobní projekt spatřil světlo světa

Největší změna se udála v našem osobním životě. Na konci ledna se nám narodila krásná dcera. Naše rodina tak má celkem 6 členů a vyrovnanou mužskou a ženskou energii. : )

Na „mateřskou dovolenou“ ani jeden z nás neodešel. Naplno využíváme svobody podnikání a dál (v rozumných mezích) pracujeme. Máme teď malou posilu, která s úsměvem vítá všechny účastníky kurzů a s pomocí slečny na hlídání nechává rodiče dělat svoji práci, která je baví.

Máme nový nadstavbový kurz pro absolventy RE Kouče

Intuice v koučování je jedním z našich nadstavbových kurzů. Živé setkání v komorní skupince vytváří ty správné podmínky. Dostali jsme se tak do velkých hloubek filozofování o koučování. Sdíleli jsme své životní zkušenosti s intuicí, ze kterých se můžeme poučit.

A Vašek nás provedl řadou praktických nástrojů pro využití intuice v koučování. Shodli jsme se, že odcházíme duševně obohacení a nabití do další koučovací praxe. Posílili jsme důvěru ve svoji intuici.

Fandili jsme hokejistům na mistrovství světa

Vašek na svém LinkedIn: „Dnes pro nás začíná hokejový svátek. Už od dětství mám květen spojený s hokejovým MS. Věřím, že to tak má řada z vás. Pojďme si dát sobotní tipovačku – kolikátí letos skončíme? Já to tipuju na 2. místo. Samozřejmě přeji zlato.

V posledních letech je to celé pro mě ještě o to zajímavější, že mohu v reprezentaci sledovat 4 klienty Results & Emotions a absolventy mentální přípravy. Letos jsou to 4 v reprezentaci ČR a 1 v reprezentaci SK. Má to tak ještě větší náboj. A cítím, že současný trenér by mohl být ta správná cesta.“

Výsledné třetí místo nebylo od Vaškova tipu daleko. Věříme, že se vrací světlé okamžiky českého hokeje.

Letošní vánoční večírek v září se vydařil

Ano v září, ano vánoční! 🙂 Předchozí rok jsme kvůli omezením uspořádali večírek už v polovině září a stala se z toho nová tradice. Zveme na něj všechny absolventy RE Kouče a je to velké! Letos dorazilo 90 lidí.

Růžová mašinka dostala k třetím narozeninám milion

Nezisková iniciativa Růžová mašinka, do které zapojujeme naše absolventy, oslavila na jaře třetí narozeniny. A my jsme slavili s ní. A co Růžové mašince popřáli kouči? Podívejte se na video:

Na podzim jsme slavili hned další milník!

Naši kouči věnovali lidem v pomáhajících profesích více než 675 hodin. Hodnota poskytnutého koučování tak přesáhla první milion. Věříme, že nehmotná hodnota je ještě větší!

Čísla ke konci roku:

 • Koučovali jsme 199 klientů.
 • Věnovali jsme těmto lidem koučink v hodnotě 1 012 500 Kč.
 • Máme aktivních 61 koučů.

Otevřeli jsme R&E HUB

Postupně jsme ladili naše kanceláře, abychom je mohli nabídnout dalším zájemcům o jejich využití. Do budoucna tu chceme vytvořit živé místo, kam se lidé chodí vzdělávat a setkávat.
V roce 2022 jsme otevřeli nabídku na celodenní pronájem na pořádání kurzů a pod.

Všechny informace, fotky jsou přehledně na webovce R&E HUB >>

Shrnutí roku 2022

Stihli jsme toho dost, přesto velká část nastavených cílů svítí oranžově (nedokončeno). V pohodě, nebo průšvih?
My si z toho bereme dvě hlavní poselství:

 1. Někdy je potřeba dát prioritu rodině na úkor pracovních cílů. V takovou chvíli včas přehodnotíme cíle a lépe rozvrhneme síly.
 2. Vašek je příliš optimistický z hlediska termínů. Lucku nenaplnění frustruje. Potřebujeme naše světy sladit a pracovat s plány s ohledem na odlišnosti našich osobností. Naše kombinace partnerství a pracovní spolupráce zkrátka vyžaduje zvláštní péči.

Poučení při vyhodnocování roku 2021

Začátek roku nebyl tak energetický a vizionářský, jak máme ve zvyku. Téměř všichni jsme byli zavření doma bez reálné představy, kdy ten covidí lockdown konečně skončí. Sama jsem okusila, jaké to je zůstat tři týdny v karanténě, přitom zcela zdravá. Snažím se nepřízeň osudu přetavovat ve výzvu a poučení. A tohle pro mě byla skvělá příležitost.

Udělala jsem si z nich SVŮJ MANUÁL DO DALŠÍCH KRIZÍ. Třeba vás něčím inspiruje.

1. Zeptej se: „Jak moc svoji situaci můžeš ovlivnit?“
2. Přesměruj frustraci z postoje „ach jo, nemohu“ na „jasně, tohle mohu“ – co Ti dodá energii a radost do života?
3. Udělej přesmyčku co nejdříve. Čím déle se utápíš, tím vzdálenější je břeh.
4. Každý sebemenší pokrok Tě dobije novou energií, kterou můžeš dál investovat. Užívej si ho!
5. Můžeš mít zakázané úplně všechno, ale jedno Ti nikdo nevezme – volbu, kam budeš směřovat pozornost. Vyber tu tvořivou stránku. Pak bezmoc nemá šanci.
6. Když budeš v pohodě Ty, pomáháš s emocemi i zbytku rodiny. Emoce se šíří ještě rychleji než viry.
7. Je v pohodě, když Tě negativní emoce na chvíli pohltí a Tobě se do ničeho nechce. Odpočiň si a vrať se k bodu 1.

A tak jsem si mimo jiné zvládla udělat nový web. Čas doma tak získal smysl.

Konečně „rozvolňování“

Na začátku června jsme se po půl roce dočkali živého školení. Závěrečný dvouden kurzu RE Kouč nám všem navíc zpříjemnila Martina, která nás překvapila originálním dortem. To pozvolné rozvolňování bylo opravdu sladké 🙂 Dočkali jsme se maratonu bouchání šampaňského, kterým tradičně ukončujeme živé kurzy RE Kouč.

Online kurzy se i přes rozvolnění staly plnohodnotnou verzí živého běhu. Jsou jistotou navzdory omezením a šetří spoustu času mimopražským účastníkům. Dokonce jsem s absolventy online kurzů sepsala článek o tom, co jim právě online forma kurzu přinesla.

Oslavili jsme 2 roky Růžové mašinky

Dva roky pro bono koučování lidí v pomáhajících profesích byly dalším radostným milníkem.

Za tuto dobu projektem prošlo 61 klientů z neziskovek, zdravotnictví a školství. Naší bezplatné služby se významně dotkl covid, kdy právě pomáhající profese měly práce nad hlavu a čas na koučink jim nezbýval.

O to větší radost jsme měli, že od jara se do projektu kvapem zapojovali klienti i kouči.

Tým koučů Růžové mašinky

Aktuální statistiky, informace a přihlášení najdete na našem webu Růžové mašinky.

Ráda se s vámi podělím o pár myšlenek, které si chci z pozice manažerky projektu pamatovat.

 • Nebojme se říct si o zpětnou vazbu (sama tak často nepřijde). Jak od klientů, tak od zapojených koučů. Tam jsou ukryté nápady pro další smysluplné kroky.
 • I když nabízíme službu bezplatně, zdarma pro klienta není – musí koučování věnovat svůj čas a hlavně důvěru. Důvěra se buduje trpělivou, vytrvalou a upřímnou prací. Zkratky neexistují.
 • Energii vytrvat dodává vědomí, že to, co děláme, je k něčemu. Hledejme smysl v tom, co děláme. Dělejme to, co dává smysl.

Děkujeme všem našim klientům za důvěru a hřející zpětné vazby. Děkujeme i všem koučům, kteří projektu a hlavně klientům věnují svůj osobní čas.

Nová doba. Vánoční večírek v ZÁŘÍ

V roce 2019 jsme zavedli tradici vánočních večírků pro naše absolventy kurzu RE Kouč.
Už v roce 2020 jsme ji museli přerušit.

Letos, moudřejší a opatrnější, jsme do prosince nečekali. Klid a vlídné počasí babího léta nás všechny tak nadchlo, že u zářijového termínu nejspíš zůstaneme. Prostě vánoční večírek v září.

Akce pro naše absolventy pořádáme každý měsíc. Alespoň jednou do roka se chceme sejít ve větším počtu naživo.

PROTOŽE

 • Je to čas znovusetkání s lidmi z kurzu.
 • Příležitost poznat nové lidi z jiných běhů.
 • Naladíme se společně na téma koučování.
 • Sdílením se nakopneme do další práce na sobě.
 • Prostě si užijeme společný čas, kdy si můžeme povídat o čemkoliv u dobrého jídla a pití.

Smyslem, který s Vaškem v RE komunitě vidíme, je dlouhodobá podpora našich absolventů.
RE komunita je o lidskosti, sdílení, přátelství, inspiraci, rozvoji i zábavě.

Velká účast a ohlasy účastníků nám napovídají, že tyto hodnoty sdílíme společně.

Shrnutí roku 2021

Co se podařilo:

 • Poznat více účastníků našich kurzů, než jsme očekávali.
 • Zveřejnit první sadu podcastů „Být koučem“ a získat skvělé ohlasy.
 • Zapojit do organizace Růžové mašinky koordinátorku Baru Rezkovou a ambasadorku Maru Zvonkovou. Díky nim Růžová mašinka nabrala ještě vyšší tempo.

Poučení při vyhodnocování roku 2020

Šílený rok 2020 určený šířením nemoci covid-19 je za námi. Uf. Ale byl opravdu tak špatný? I když byl pro mnohé z nás rokem velmi stresujícím až bolestným, jeho hodnota je nevyčíslitelná. O tom jsem přesvědčena.  Každý den v našem životě má smysl! Ať už je naplněný radostnými chvílemi, po kterých toužíme, nebo smutkem a naštváním, kterým bychom se raději vyhnuli.

I negativní emoce do života patří! Jsou našimi ochránci před vnějším světem, jsou hnacím motorem k hledání lepších řešení. Když se s nimi naučíme zacházet, staneme se silnějšími.

Mojí oblíbenou technikou jejich zvládnutí je přehodnocení, které jsem se naučila díky koučování.

Když se na končící rok podívám ze sebekoučovacího nadhledu, skrývá se v něm tolik ponaučení.Co vše jsme v roce 2020 zažili

Co nás rok 2020 naučil

 • Plánování má smysl, ale ještě důležitější je umění měnit plány podle aktuální situace. Život je neustálá změna!
 • Nutnost změny pak přináší kreativní řešení. Uzavření kanceláří nás popostrčilo k rozjezdu webinářů a online kurzů, které jsme měli dlouho v plánu. Po téměř roce můžeme s jistotou říct, že se absolventi online kurzu Základy koučovacího přístupu naučí koučovací rozhovor stejně kvalitně jako účastníci živého kurzu!
 • Důležité životní kroky neodkládejme na „AŽ bude vhodná doba“. Nemusí přijít. Dlouho plánovaná svatba nám nakonec vyšla jen tak tak.
 • Buďme vděční i za věci, které jsme si zvykli vnímat jako samozřejmost. Ještě jsme nezažili takovou dychtivost po živém setkání v kurzu jako v prosinci s aktuální skupinou RE Kouče. Společně vytvořená energie se dala krájet!
Prosinec 2020 vs prosinec 2019 na kurzech

Některé změny bychom nečekali ani ve snu.

Děkujeme roku 2020 za to, že nám v mnohém otevřel oči. A také mu děkujeme, že už je za námi : )

Poučení při vyhodnocování roku 2019

Na začátku tohoto roku jsme šli do zúčtování s naprostým klidem a radostí. Už jsme věděli, že výsledek pro jeden z našich cílů – počet účastníků našich kurzů – bohatě předčil naše očekávání.

Největší odměnou nám bylo ujištění, že to funguje. Že výsledky přijdou, když máte cíl, jdete mu trpělivě i vytrvale naproti a jste ochotni přehodnocovat, když se na své cestě ocitnete ve slepé uličce. Skvělý výsledek není výsledkem uplynulého roku, ale posledních třech let, kdy jsme chybovali, neplnili stanovené cíle, někdy cítili beznaděj, ale nevzdali jsme se.

Ještě jedna krásná věc se nám potvrdila při hodnocení posledních let. Některé kroky, které jsme hodnotili v uplynulých letech jako neúspěšné, se v dlouhém časovém horizontu ukázaly jako klíčové pro dnešní úspěch.

Jako když jsem založila svůj projekt, kterým jsem chtěla pomáhat ženám, aby byly spokojené se svojí postavou, a brzy na něm vyhořela. Bez něj bychom ale nepsali tento blog, nebyly by nejspíš ani tyto webové stránky, nebyla bych trenérkou našich kurzů. Tato etapa, kterou jsem hodnotila jako zbytečnou a neúspěšnou, se ukázala jako velká životní lekce, ze které jsem si odnesla ty nejpraktičtější dovednosti do života.

I letos nám naplňování cílů pomohlo k tomu, co považujeme za důležité – poučilo nás, jak dělat věci lépe a jak nahlížet na úspěchy i neúspěchy.

Taková je zkušenost i našich klientů v koučování. Ukazuje se, a sami klienti potvrzují, že mnohem přínosnější než naplnění cílů v koučování, je sebepoznání, které celý proces provází. Poznání vlastních hodnot, limitů i příležitostí, je pro klienty často více obohacující než to, jestli se jim podařilo dosáhnout požadovaného obratu v podnikání nebo zhubnout na stanovenou konfekční velikost. Ale bez stanovení cílů by tyto znalosti a zkušenosti nezískali. Bez škobrtnutí a pádů by nemohli růst.

I v metodice koučování, kterou předáváme našim studentům, pracujeme s tím, že cíle jsou napojené na klientovy hodnoty. Ukazujeme, co vše se za procesem dosahování cílů skrývá a jak díky těmto znalostem dodají klientům v koučování maximální hodnotu. Aby se i oni mohli opřít o svoje hodnoty.

Poučení při vyhodnocování roku 2018

Když jsme si s Vaškem otevřeli tabulku s našimi cíli pro rok 2018, museli jsme se smát. Jakoby je psali úplně jiní lidé, kteří vůbec netušili, jak se věci mají. Zkrátka a dobře, většinu cílů jsme nesplnili a dnes už víme, že jsme ani nemohli. A přesto se smějeme? Ano.

Splnili jsme si ten nejdůležitější zapsaný cíl, který není úplně tak SMART, ale zato opravdový: „Stále se milujeme. Fungujeme jako rodina.“

Nejsme zklamaní, že jsme si nesplnili všechny podnikatelské cíle, protože snaha o jejich naplnění nás posunula v našem přemýšlení a schopnostech směrem k realitě, kterou bychom jinak nepoznali. Realita je někdy odlišná od vizí nebo plánů. Buď tento rozdíl vnímáte jako hrozbu, nebo příležitost. Buď se vzdáte, nebo posunete dál.

Kvůli tomu, že nám plány nevycházely podle představ, začali jsme některé věci dělat jinak. Začali jsme vést koučovací kurzy společně. Využili jsme příležitostí a díky tomu jsme si splnili sny, o kterých se nám před rokem ani nesnilo.

Plní se nám kurzy, do kterých lidé chodí měnit svoje životy. Máme pozitivní ohlasy na inspirativní články a videa, které pro vás tvoříme. Stal se z nás sehraný tým a práce se stala naším společným posláním. Uvědomili jsme si, že společně dokážeme mnohem víc než každý zvlášť. Nakonec jsme pochopili i to nejdůležitější, co nám zajistilo potřebný klid pro dosahování cílů:

Pokud jednáme v souladu s našimi hodnotami, nemůžeme na cestě k cíli zabloudit.

Na začátku loňského roku jsme nevěděli jistě, kudy se náš osud bude vyvíjet. Zato jsme si  pečlivě vyjasnili kdo jsme, co je pro nás důležité a jaký život chceme žít. Rozhodli jsme se žít v souladu s našimi hodnotami.

Hodnoty nám dávají bezpečný rámec, ve kterém se pohybujeme. Usnadňují naše rozhodnutí. Třeba o tom, na co při naplňování cílů zaměříme pozornost. Žijete i vy v souladu se svými hodnotami?

Můžete totiž naplnit neuvěřitelné cíle, přesto vás šťastnými neudělají, pokud nebudou v souladu s vašimi hodnotami. K čemu jsou vydělané miliony, když téměř nevidíte svoje děti, které tolik milujete.

„Stálo mi to povýšení za to, když jsem se kvůli nedostatku volna odcizil/a s partnerem?“

Nestačilo by mít jasné hodnoty a pak jednoduše být?

Měla jsem v životě období, kdy jsem pochybovala o tom, že je správné si vůbec nějaké cíle dávat. Co takhle jen plynout a otevřeně přijímat, co život přináší? Na vlastní kůži jsem ale pocítila neklid z toho, že nevím, kam směřuju. Poznala jsem přemíru pasivity, která nespoří energii, ale vyčerpává.

My lidé jsme nastavení na to, abychom směřovali kupředu. Abychom se zlepšovali, hledali smysl svého života a jeho naplnění. Kdo proti přírodnímu zákonu bojuje, často končí v depresích z pocitu nesmyslnosti. Cíl vás vede k aktivitě a za každou aktivitou je pokrok. Jak vidíte na našem příkladu, jestli plánované cíle skutečně naplníte, jak moc velký pokrok uděláte, není nakonec tak zásadní.

„Ten nejpomalejší, který neztratí cíl z očí, jde stále ještě rychleji než ten, který bloudí bez cíle.“
Gotthold Ephraim Lessing

Máme cíle i na tento rok? Máme. A těšíme se, kam nás zavedou.

Dáváte si cíle i vy?


Nejbližší akce a kurzy, na kterých se setkáme

webinář o koučování

[ONLINE] Jak se stát koučem - WEBINÁŘ živě ZDARMA

15.7. 2024 19:00 - 15.7. 2024Kdekoliv
Dozvíte se, co koučink skutečně je a zda je pro…
webinář o koučování

[ONLINE] Jak se stát koučem - WEBINÁŘ živě ZDARMA

29.7. 2024 19:00 - 29.7. 2024Kdekoliv
Dozvíte se, co koučink skutečně je a zda je pro…
Kurz koučinku Praha

[PRAHA] Základy koučovacího přístupu - 2 dny

9.8. 2024 09:30 - 10.8. 2024Sokolovská 126/40, 18000 Praha
První velký krok do světa koučinku. Naučíte se koučovací rozhovor.
První velký krok do světa koučinku. Naučíte se koučovací rozhovor.
Koučka a spolutrenérka kurzů >>
Pomáhám lidem překonávat změny, nacházet a naplňovat smysluplné cíle.
Celý náš příběh si přečtěte tady >>
 • Stáhněte si 16 stran pdf, které jsme pro vás připravili ZDARMA.
 • Kategorie
 • Nejčtenější články
 • Najdete nás na Facebooku