Je vaše práce v souladu s vašimi hodnotami?

Začnu provokativní a náročnou otázkou na životní hodnoty. Takové otázky my koučové totiž často klademe.

Je vaše práce v souladu s vašimi životními hodnotami? Dává vám smysl?

Pokud ano, gratuluji a držím vám palce, jen tak dál. Pokud ne, je na vás, jak s tímto faktem naložíte. Pro mne bylo před 11 lety zjištění, že v tehdejší práci vlastně nežiji dle svých hodnot, jedním z hlavních důvodů, proč jsem začal hledat změnu. A našel jsem koučink, byla to láska na první otázku 🙂

Zjistil jsem dvě věci. První zjištění bylo úžasné. Koučink je profese, kde můžete naplno pracovat v souladu s vašimi hodnotami. Vlastně víc než můžete, musíte. Pokud tomu tak není a nejste autentičtí, klienti to poznají a nejdou za Vámi.

Druhé zjištění ve mne vyvolalo lehkou obavu. Musíte totiž jít takzvaně s „kůží na trh“. Odložit masku, vylézt z ulity a být sami sebou. Hovořit o hodnotách, žít je a jednat v souladu s nimi. To vyžaduje velkou odvahu. Máte ji? Pak to určitě zkuste.

Čím vlastně začít? Udělat si jasno v životních hodnotách. Pomoci vám může následujících pár otázek.  Jsou to náročné otázky, ale odpovědi na ně vás posunou.

Jaké hodnoty jsou pro vás důležité?

Kdo je vám v nich vzorem?

Kým chcete být?

Jakou inspirací chcete být svým dětem?

Vzory pro životní hodnoty

V životních hodnotách nás hodně utvářejí naše vzory. Ale nejen to. Musím se přiznat, že mne ve vyjasnění hodnot hodně pomohli i lidé, kteří ztratili mou důvěru a respekt. Ukázali mi, kým být nechci. Při zpětném ohlédnutí zjišťuji, že právě nesoulad hodnot často přináší svár.

V koučování si každý kouč vytváří svůj individuální a osobitý styl. Právě do něj promítá své životní hodnoty. A pak je může žít a pomáhat svým klientům v naplňování jejich životních hodnot. Je to krásný pocit, dovolit si být sám sebou a pomáhat druhým. Přijďte si jej k nám vyzkoušet na Základy koučovacího přístupu.

Mezi kouči se pohybuji každý den a zjistil jsem, že ti úspěšní mají často jako životní hodnotu pomoc druhým, pokoru a touhu budovat silné a přátelské vztahy. Je vám to povědomé? Pak dorazte mezi nás.


Přijďte si o životních hodnotách a koučinku popovídat osobně

webinář o koučování

[ONLINE] Jak se stát koučem - WEBINÁŘ živě ZDARMA

30.11. 2023 19:00 - 30.11. 2023Kdekoliv
Dozvíte se, co koučink skutečně je a zda je pro…
webinář o koučování

[ONLINE] Jak se stát koučem - WEBINÁŘ živě ZDARMA

30.11. 2023 19:00 - 30.11. 2023Kdekoliv
Dozvíte se, co koučink skutečně je a zda je pro…
Kurz koučinku Praha

[PRAHA] Základy koučovacího přístupu - 2 dny

8.12. 2023 09:30 - 9.12. 2023Sokolovská 126/40, 18000 Praha
První velký krok do světa koučinku. Naučíte se koučovací rozhovor.
První velký krok do světa koučinku. Naučíte se koučovací rozhovor.
Díky spokojeným klientům již 12 let úspěšně podnikám jako kouč a svou metodiku a vášeň předávám budoucím koučům, aby i oni měli vše potřebné pro pomoc svým klientům, blízkým i sobě. Celý náš příběh si přečtěte zde >>
  • Stáhněte si 16 stran pdf, které jsme pro vás připravili ZDARMA.
  • Kategorie
  • Nejčtenější články
  • Najdete nás na Facebooku