Je vaše práce v souladu s vašimi hodnotami?

Začnu provokativní a náročnou otázkou na životní hodnoty. Takové otázky my koučové totiž často klademe.

Je vaše práce v souladu s vašimi životními hodnotami? Dává vám smysl?

Pokud ano, gratuluji a držím vám palce, jen tak dál. Pokud ne, je na vás, jak s tímto faktem naložíte. Pro mne bylo před 11 lety zjištění, že v tehdejší práci vlastně nežiji dle svých hodnot, jedním z hlavních důvodů, proč jsem začal hledat změnu. A našel jsem koučink, byla to láska na první otázku 🙂

Zjistil jsem dvě věci. První zjištění bylo úžasné. Koučink je profese, kde můžete naplno pracovat v souladu s vašimi hodnotami. Vlastně víc než můžete, musíte. Pokud tomu tak není a nejste autentičtí, klienti to poznají a nejdou za Vámi.

Druhé zjištění ve mne vyvolalo lehkou obavu. Musíte totiž jít takzvaně s „kůží na trh“. Odložit masku, vylézt z ulity a být sami sebou. Hovořit o hodnotách, žít je a jednat v souladu s nimi. To vyžaduje velkou odvahu. Máte ji? Pak to určitě zkuste.

Čím vlastně začít? Udělat si jasno v životních hodnotách. Pomoci vám může následujících pár otázek.  Jsou to náročné otázky, ale odpovědi na ně vás posunou.

Jaké hodnoty jsou pro vás důležité?

Kdo je vám v nich vzorem?

Kým chcete být?

Jakou inspirací chcete být svým dětem?

Vzory pro životní hodnoty

V životních hodnotách nás hodně utvářejí naše vzory. Ale nejen to. Musím se přiznat, že mne ve vyjasnění hodnot hodně pomohli i lidé, kteří ztratili mou důvěru a respekt. Ukázali mi, kým být nechci. Při zpětném ohlédnutí zjišťuji, že právě nesoulad hodnot často přináší svár.

V koučování si každý kouč vytváří svůj individuální a osobitý styl. Právě do něj promítá své životní hodnoty. A pak je může žít a pomáhat svým klientům v naplňování jejich životních hodnot. Je to krásný pocit, dovolit si být sám sebou a pomáhat druhým. Přijďte si jej k nám vyzkoušet na Základy koučovacího přístupu.

Mezi kouči se pohybuji každý den a zjistil jsem, že ti úspěšní mají často jako životní hodnotu pomoc druhým, pokoru a touhu budovat silné a přátelské vztahy. Je vám to povědomé? Pak dorazte mezi nás.


Přijďte si o životních hodnotách a koučinku popovídat osobně

Kurz koučinku Praha

[PRAHA] Základy koučovacího přístupu - 2 dny_kopie

24.5. 2024 09:30 - 25.5. 2024Sokolovská 126/40, 18000 Praha
První velký krok do světa koučinku. Naučíte se koučovací rozhovor.
webinář o koučování

[ONLINE] Jak se stát koučem - WEBINÁŘ živě ZDARMA

30.5. 2024 19:00 - 30.5. 2024Kdekoliv
Dozvíte se, co koučink skutečně je a zda je pro…

Setkání pro absolventy RE Kouč

30.5. 2024 20:20 - 30.5. 2024Zoom
Pravidelný měsíční mentorink + přednáška
webinář o koučování
Dozvíte se, co koučink skutečně je a zda je pro…
Díky spokojeným klientům již 14 let úspěšně podnikám jako kouč a svou metodiku a vášeň předávám budoucím koučům, aby i oni měli vše potřebné pro pomoc svým klientům, blízkým i sobě. Celý náš příběh si přečtěte zde >>
  • Stáhněte si 16 stran pdf, které jsme pro vás připravili ZDARMA.
  • Kategorie
  • Nejčtenější články
  • Najdete nás na Facebooku