Jak se stanete koučem

[PŘÍBĚH] Moje nečekaná cesta ke koučinku

Jsem spolutrenérkou kurzu RE Kouč. Před pár lety jsem neuvažovala o tom stát se koučem. K mému novému povolání mě dovedl osud, kterému jsem ale šla vstřícně naproti. Chci se s vámi o svůj příběh podělit a inspirovat vás k tomu, abyste i vy vykročili vytouženým směrem. Na mém příkladu uvidíte, že můžete dojít ještě dál, než jste čekali.

Začala jsem jako úplně jiná trenérka

V roce 2016 jsem dokončila kurz fitness instruktora. Přivedla mě na něj špatná zkušenost s trenérem. Také jsem měla sen pomáhat druhým lidem. Přímo, ne jako malé kolečko ve velké korporaci. Došlo mi, že když se naučím trénovat sebe, mohu vést i další lidi, kteří chtějí efektivně cvičit.

Zařídila jsem si hlídání na sedm víkendů a zpestřila si rodičovskou dovolenou.
Z výsledků na sobě jsem byla nadšená. K udržení zdravé kondice mi stačí dvě hodiny cvičení týdně. Vnímám sílu propojení mysli s tělem a plně z ní těžím.

Silné tělo, silná mysl

Aby se člověk cítil pohodlně ve své hlavě, musí to samé zajistit svému tělu. 

S klienty jsem si uvědomila, že každý není jako já. Nechápala jsem, proč klientům nefungují tréninky jako mně. Proč se brzy vzdávají? Proč necvičí pravidelně?  Proč jsou se sebou nespokojení? Proč to nedokážou změnit? Proč jim moje rady nefungují?

Došlo mi, že všechny otázky míří do jejich mysli. Kdysi mě lákalo studium psychologie, ale nikdy jsem se do toho nepustila.

Až jsem narazila na koučink. Pomáhat lidem, aby si přicházeli na řešení sami, mi přišlo naprosto geniální.

Shodou životních náhod jsem se dostala do kurzu RE Kouč

Upřímně pro mě byly začátky na kurzu velmi těžké. V tomto období jsem procházela rozvodem a dalšími velkými změnami. V hlavě jsem měla neuvěřitelný zmatek. Poznáváním koučinku se mi otevíraly oči a ne vždy se mi líbilo, co vidím. Na druhou stranu mi filozofie koučinku dávala naprostý smysl a postupně mi vše zapadlo.

Nejprve jsem nové dovednosti využila pro sebe, pro uspořádání svých myšlenek. Sebekoučink a koučování od ostatních účastníků kurzu mi pomohlo uklidit nepořádek v hlavě do přehledných poliček a dát svému novému životu správný směr.

A začala jsem koučovat

Získala jsem první klienty. Nejprve jsem vedla konzultace k jídelníčku nebo cvičení a využívala při nich koučovacích dovedností. Když jsem pochopila, že lidé, kteří za mnou chodí, spíše potřebují upravit svůj život než radu, začala jsem plně koučovat.

Chtěla jsem své koučování profesionalizovat, proto jsem absolvovala přípravu na získání mezinárodní certifikace ACC u ICF (Mezinárodní federace koučů). Byla to taková třešnička na dortu, když kvalitu mého koučování posvětili mezinárodní hodnotitelé a já získala certifiktát.

Na kurz RE Kouč jsem zprvu chodila opakovat látku, pomáhat Vaškovi s organizací, až se ze mě stala spolutrenérka a já tak mohu sdílet svoje znalosti a zkušenosti s novými studenty. Organizuju akce komunity absolventůspolečné projekty, kterými chceme budovat dobré jméno koučování a zpřístupnit koučink i pro lidi, kteří si ho nemohou dovolit.

Absolventi kurzu koučování v Praze

Začalo to na kurzu Jak se stát koučem. Tady už závěr kurzu RE Kouč

Kromě přípravy kurzů koučinku se věnuju koučování těch, kteří chtějí posunout své projekty a cíle.

Koučinkem jim napomáhám, aby se ke svému vysněnému cíli dostali mnohem dříve a vyhnuli se záludným slepým uličkám. K tomu jim pomáhám nastavit systém a procesy, které jim uvolní ruce a ušetří čas. Spojila jsem tak svoje dvě odbornosti – koučink a procesy.

Moje práce je konečně ohromným zdrojem vnitřního pocitu radosti a smysluplnosti.
Koučovací dovednosti mi skvěle pomáhají při výchově mých dětí, v partnerském životě a také v mém osobním rozvoji.

Kruh se uzavírá

Koučink mi ukázal, že se mohu posunout mnohem dál, než jsem myslela.

Jsem tedy opět trenérka, ale úplně jiná, než jsem před lety plánovala. A hlavně jsem jiný člověk. Mnohem lépe se orientuju ve svém životě, lépe plánuju, zlepšila jsem svoje komunikační dovednosti.
A jsem za nečekaný obrat mojí kariéry moc ráda.

Hledat cesty, jak dělat práci, která vám dává smysl a naplnění, se vyplácí. I když svůj směr neodhadnete hned na začátku. Čeká vás třeba ještě něco lepšího.

Jen nesmíte zůstat u snění a vykročit. Té pravé příležitosti se chopíte, jen když budete mít oči otevřené.

Pozoruju, že mnoho lidí, kteří přicházejí do kurzu, mají podobný záměr. Chtějí pomoci sami sobě, rozvíjet se a dobře komunikovat s druhými. Na Základech koučovacího přístupu poznají, že jim koučovací filozofie sedí a chtějí se naučit víc. Chápou, že druhým pomohou lépe než běžnou radou tak, že jim umožní přijít si na vlastní řešení.
Chtějí funkční techniku, která pomůže změnit život k lepšímu jim samotným a zároveň skrývá velký potenciál pro pomoc druhým.

Spolu se svými spolužáky vždy vytvoří skvělou partu, která se vzájemně podporuje. I proto vedeme komunitu RE Kouč a zajišťujeme všem absolventům pravidelná setkávání.

Navíc je koučink příležitost dalšího zdroje příjmu nebo dokonce nové profesní cesty, tak jako se to povedlo mně.

I vás koučink láká? Přijďte na webinář zdarma a přesvědčte se, že je koučování správná cesta i pro vás.


Přijďte nás poznat osobně a ověřte si, zda máte zájem o to stát se koučem

webinář o koučování

[ONLINE] Jak se stát koučem - WEBINÁŘ živě ZDARMA

15.7. 2024 19:00 - 15.7. 2024Kdekoliv
Dozvíte se, co koučink skutečně je a zda je pro…
webinář o koučování

[ONLINE] Jak se stát koučem - WEBINÁŘ živě ZDARMA

29.7. 2024 19:00 - 29.7. 2024Kdekoliv
Dozvíte se, co koučink skutečně je a zda je pro…
Kurz koučinku Praha

[PRAHA] Základy koučovacího přístupu - 2 dny

9.8. 2024 09:30 - 10.8. 2024Sokolovská 126/40, 18000 Praha
První velký krok do světa koučinku. Naučíte se koučovací rozhovor.
První velký krok do světa koučinku. Naučíte se koučovací rozhovor.
Koučka a spolutrenérka kurzů >>
Pomáhám lidem překonávat změny, nacházet a naplňovat smysluplné cíle.
Celý náš příběh si přečtěte tady >>
  • Stáhněte si 16 stran pdf, které jsme pro vás připravili ZDARMA.
  • Kategorie
  • Nejčtenější články
  • Najdete nás na Facebooku