Jak se stanete koučem

[PŘÍBĚH] Moje nečekaná cesta ke koučinku

Jsem spolutrenérkou kurzu RE Kouč. Před pár lety jsem o koučinku ještě nic nevědla. Dovedl mě k němu osud, kterému jsem ale šla vstřícně naproti. Chci se s vámi o svůj příběh podělit a inspirovat vás k tomu, abyste i vy vykročili vytouženým směrem. Na mém příkladu uvidíte, že můžete dojít ještě dál, než jste čekali.

Začala jsem jako úplně jiná trenérka

Přesně před třemi lety jsem dokončila kurz fitness instruktora. Dovedla mě na něj špatná zkušenost s trenérem. Také jsem měla sen pomáhat druhým lidem. Přímo, ne jako malé kolečko ve velké korporaci. Došlo mi, že když se naučím trénovat sebe, mohu vést i další lidi, kteří chtějí efektivně cvičit.

Zařídila jsem si hlídání na sedm víkendů a zpestřila si rodičovskou dovolenou.
Z výsledků na sobě jsem byla nadšená. K očekávanému výsledku mi stačí dvě hodiny cvičení týdně. Vnímám sílu propojení mysli s tělem a plně z ní těžím.

Silné tělo, silná mysl

Aby se člověk cítil pohodlně ve své hlavě, musí to samé zajistit svému tělu. 

S klienty jsem si uvědomila, že každý není jako já. Nechápala jsem, proč klientům nefungují tréninky jako mně. Proč se brzy vzdávají? Proč necvičí pravidelně?  Proč jsou se sebou nespokojení? Proč to nedokážou změnit? Proč jim moje rady nefungují?

Došlo mi, že všechny otázky míří do jejich mysli. Kdysi mě lákalo studium psychologie, ale tolik let, tolik času s nejistým využitím mě odradilo.

Až jsem narazila na koučink. Pomáhat lidem, aby si přicházeli na řešení sami, mi přišlo naprosto geniální.

Shodou životních náhod jsem se dostala do kurzu RE Kouč

Upřímně pro mě byly začátky na kurzu velmi těžké. V tomto období jsem procházela rozvodem a dalšími velkými změnami. V hlavě jsem měla neuvěřitelný zmatek. Poznáváním koučinku se mi otevíraly oči a ne vždy se mi líbilo, co vidím. Na druhou stranu mi filozofie koučinku dávala naprostý smysl a postupně mi vše zapadlo.

Nejprve jsem nové dovednosti využila pro sebe, pro uspořádání svých myšlenek. Sebekoučink a koučování od ostatních účastníků kurzu mi pomohlo uklidit nepořádek v hlavě do přehledných poliček a dát svému novému životu správný směr.

A začala jsem koučovat

Získala jsem první klienty. Nejprve jsem vedla konzultace k jídelníčku nebo cvičení a využívala při nich koučovacích dovedností. Když jsem pochopila, že lidé, kteří za mnou chodí, většinou nepotřebují radit, že spíše než jídelníček potřebují upravit svůj život, začala jsem koučovat.

Chtěla jsem své koučování profesionalizovat, proto jsem absolvovala přípravu na získání mezinárodní certifikace ACC u ICF (Mezinárodní federace koučů). Byla to taková třešnička na dortu, když kvalitu mého koučování posvětili mezinárodní hodnotitelé a já získala certifiktát.

Na kurz RE Kouč jsem zprvu chodila opakovat látku, pomáhat Vaškovi s organizací, až se ze mě stala spolutrenérka a já tak mohu sdílet svoje znalosti a zkušenosti s novými studenty. Organizuju akce komunity absolventů a společné projekty, kterými chceme budovat dobré jméno koučování a zpřístupnit koučink i pro lidi, kteří si ho nemohou dovolit.

Absolventi kurzu koučování v Praze

Závěr kurzu RE Kouč

Kromě přípravy kurzů koučinku se věnuju koučování těch, kteří se ocitli na křižovatce života, hledají nový směr a způsob, jak ustát velké změny.

Jsem svědkem neuvěřitelných proměn lidí, kteří si přicházejí na to, jak chtějí doopravdy žít. Koučinkem jim napomáhám, aby se ke svému vysněnému cíli dostali mnohem dříve a vyhnuli se mnoha slepým uličkám.

Moje práce je konečně ohromným zdrojem vnitřního pocitu radosti a smysluplnosti.
Koučovací dovednosti mi skvěle pomáhají při výchově mých dětí, v partnerském životě a také v mém osobním rozvoji.

Kruh se uzavírá

Koučink mi ukázal, že se mohu posunout mnohem dál, než jsem myslela.

Jsem tedy opět trenérka, ale úplně jiná, než jsem před třemi roky plánovala. A hlavně jsem jiný člověk. Mnohem lépe se orientuju ve svém životě, lépe plánuju, zlepšila jsem svoje komunikační dovednosti.
A jsem za nečekaný obrat mojí kariéry moc ráda.

Hledat cesty, jak dělat práci, která vám dává smysl a naplnění, se vyplácí. I když svůj směr neodhadnete hned na začátku. Čeká vás třeba ještě něco lepšího.

Jen nesmíte zůstat u snění a vykročit. Té pravé příležitosti se chopíte, jen když budete mít oči otevřené.

Pozoruju, že mnoho lidí, kteří přicházejí do kurzu, mají podobný záměr. Chtějí pomoci sami sobě, rozvíjet se a dobře komunikovat s druhými. Na Základech koučovacího přístupu poznají, že jim koučovací filozofie sedí a chtějí se naučit víc. Chápou, že druhým pomohou lépe než běžnou radou tak, že jim umožní přijít si na vlastní řešení.
Chtějí funkční techniku, která pomůže změnit život k lepšímu jim samotným a zároveň skrývá velký potenciál pro pomoc druhým.

Spolu se svými spolužáky vždy vytvoří skvělou partu, která se vzájemně podporuje. I proto vedeme komunitu RE Kouč a zajišťujeme všem absolventům pravidelná setkávání.

Navíc je koučink příležitost dalšího zdroje příjmu nebo dokonce nové profesní cesty, tak jako se to přihodilo mě.

I vás koučink láká? Přijďte na tematický večer zdarma a přesvědčte se, že je koučování správná cesta i pro vás.


Přijďte nás osobně poznat na akce o koučinku

První velký krok do světa koučinku.
webinář o koučování
Dozvíte se, co koučink skutečně je a zda je pro…
Kurz koučinku Praha

[PRAHA] Základy koučovacího přístupu - 2 dny

20.11. 2020 09:30 - 21.11. 2020Sokolovská 126/40, 18000 Praha
První velký krok do světa koučinku. Naučíte se koučovací rozhovor.
Koučka a spolutrenérka kurzů >>
Pomáhám lidem překonávat změny, nacházet a naplňovat smysluplné cíle.
Celý náš příběh si přečtěte tady >>
  • Přemýšlíte o tom, že se stanete koučem? Ověřte si, jestli myslíte jako kouč už nyní.

  • Kategorie
  • Nejčtenější články
  • Najdete nás na Facebooku