Efektivní podpora při budování praxe kouče

Jak uspěju jako kouč? Otázka, která zní v hlavě našim studentům.

Jak co nejlépe podpořit naše absolventy – začínající kouče? Jak je připravit, aby uspěli na trhu? Jak pomoci začínajícím koučům s motivací?

To jsou otázky, které si často v Results & Emotions klademe směrem k našim absolventům. Pohled na trh je totiž poměrně smutný. Koučovací školy chrlí stovky absolventů koučovacích výcviků, ale málokterý nakonec opravdu uspěje na trhu. Částečně je tento nepoměr ovlivněn faktem, že 50 procent absolventů koučovacích tréninků neplánuje mít svou praxi. Část z nich se chce umět sebekoučovat, část z nich chce mít precizní koučovací dovednosti do běžného života.

Osobně jsem si předsevzal, že pro naše kouče, kteří chtějí uspět na trhu, uděláme maximum. Náš kurz RE Kouč se před dvěma roky rozšířil o moduly týkající se budování koučovací praxe. Zjistil jsem, že je velmi podstatné umět o koučování hovořit – umět vystihnout jeho přínosy a způsob práce s klientem. To naše absolventy učíme.

Výběr cílové skupiny a definování přidané hodnoty

Velmi podstatný je také výběr  zaměření kouče. Být univerzálním koučem není pro klienty atraktivní. Na trhu jsou úspěšní především koučové, kteří mají jasně definovanou svou cílovou skupinu a přidanou hodnotu, kterou této skupině nabízí – vyřešení určitého problému, dilematu, životní situace. Této problematice věnujeme v našem kurzu RE Kouč velký prostor.

Zdravá sebedůvěra

Kouč musí své dovednosti věřit. Pokud má být tato sebedůvěra zdravá, musí být podložena tréninkem a zkušenostmi. Už v průběhu kurzu vedeme naše absolventy k tomu, aby koučovali i mimo bezpečnou skupinu spolužáků. Čím dříve seberou odvahu, tím lépe.

Motivace

V minulosti jsme sledovali, že po skončení kurzu někteří koučové ochladli a novou dovednost tolik nepoužívali. Nepoužívali ji tak dlouho, až o ni téměř přišli. Přidali jsme tedy ještě 2 měsíce intenzivní podpory po ukončení kurzu.

Komunita RE Koučů

A nyní jdeme ještě dál. Na kurzu se vždy, v rámci jedné ukázky, nechávám účastníky koučovat. Někdy mě dokoučují k tomu, že seberu odvahu a objednám se na dlouho odkládané trhání zubů moudrosti. Jindy k nápadu, jak naše kurzy ještě vylepšit, jak dát absolventům větší hodnotu. A tak mne dokoučovali k nápadu – založit komunitu RE Koučů – absolventů našeho kurzu.

RE komunitní den

To, co každý z nás potřebuje, je někam patřit. A na kurzech se vždy vytvoří skvělá parta. Proč ji tedy neudržovat a nepřidat do ní absolventy jiných běhů a setkávat se pravidelně a ve větším počtu? Zní to skvěle. Proto budeme pravidelně pro naše absolventy pořádat RE komunitní den.

V čem to spočívá? Minimálně jednou za dva měsíce pro naše absolventy otevřeme ve 14:00 kanceláře a budou se moci volně potkávat, konzultovat s námi, využít našich prostor pro setkání s klienty a od 18:00 si uděláme společný večer – budeme diskutovat společné projekty, přednášet na koučovací témata a budeme si zvát zajímavé hosty.

Co dá organizovaná komunita našim absolventům? Dle jejich vyjádření je každé takové setkání znovu „nakopne“ do aktivního koučování. Zároveň tak sjednotíme prostor pro bezplatné konzultace s námi, jako trenéry. Otevřeme prostor dalšímu rozvoji. A zejména – poskytneme trvalou a dlouhodobou podporu našim absolventům. První setkání proběhne 6.5.2019 a já se na něj už neskutečně těším.


Kde začít s budováním svojí koučovací praxe?

Základy koučovacího přístupu- 2 dny

26.7. 2019 09:30 - 27.7. 2019Sokolovská 126/40, 18000 Praha
Naučíte se techniky pro sebekoučování a koučovací rozhovor.

Jak se stát koučem- tematický večer ZDARMA

29.7. 2019 18:00Sokolovská 126/40, 18000 Praha
od 18:00 do 20:00 – PRAHA (pondělí) Dozvíte se, co koučink skutečně je a zda je pro vás.
Díky spokojeným klientům již 10 let úspěšně podnikám jako kouč a svou metodiku a vášeň předávám budoucím koučům, aby i oni měli vše potřebné pro pomoc svým klientům, blízkým i sobě. Celý náš příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Přemýšlíte o tom, že se stanete koučem? Ověřte si, jestli myslíte jako kouč už nyní.

  • Kategorie
  • Nejnovější články
  • Najdete nás na Facebooku