Komu ani kvalitní kouč nepomůže?

„Jestliže neumíš, naučíme, jestliže nemůžeš, pomůžeme ti, jestliže nechceš, nepotřebujeme tě.“ zní známý citát Jana Wericha.

Pro účely koučování můžeme zjednodušit na: „Jestliže nechceš, nemůžeme Ti pomoct.“ Tohle rčení nezlomí ani kvalitní kouč.

Komu kvalitní kouč pomůže

Koučink je naprosto skvělá technika pomoci, ale pouze pro lidi, kteří pro danou věc chtějí něco udělat a jsou ochotni přijmout odpovědnost za své výsledky. Respektují fakt, že věci se sami nestanou, je třeba pro ně něco vykonat, mnohdy i vystoupit z komfortní zóny. To je základní informace, kterou by každý koučovaný měl na začátku spolupráce od kouče dostat.

Procházet koučovací sérií je mnohdy náročné – musíte hodně přemýšlet, své nápady přenášet do praxe, mnohdy změnit návyk nebo způsob svého přemýšlení. Přesto většina koučovaných hodnotí spolupráci s koučem jako období, kdy ve svém životě udělali největší pozitivní a trvalý posun.

Pilulka na osobní růst a štěstí neexistuje

Koučink je nákladný a často musíte vystoupit z komfortní zóny – to řadu lidí odradí. Chcete důkaz? Stačí se podívat na trh osobního rozvoje v ČR – nejvíce frčí jednoduchá, rychlá a levná řešení. Tak jako v jiných oblastech, hledáme kouzelné pilulky.

Krásné citáty na sociálních sítích, motivační videa, časopisy – to vše je jen inspirace. A tu musíme zapracovat do našich životů a návyků – to za vás video, časopis nebo kniha neudělá. V tom nejvíce selháváme. V dnešní době máme na dosah nepředstavitelné know-how, ale naprosto selháváme v tom, tyto poznatky dostávat do našich životů. Protože je to dřina a dlouhodobá investice.

Co s tím? Je třeba nejen vědět co chceme, ale i skutečně chtít na tom zapracovat a nebát se vystoupit z komfortní zóny. Kvalitní kouč vám s tímto dokáže být nápomocen – pomůže vám odhalit vaše sny, najít cestu jak je naplnit, vyrazit na tuto cestu a dotáhnout ji do zdárného konce. Bude pracovat pro vás, ale ne za vás.

Chcete efektivně pomáhat druhým? Naučíme vás to. Potřebujete sami pomoc a chcete na sobě pracovat? Budeme vás koučovat.


Navštivte některou z našich nejbližších akcí, kde se dozvíte vše, co potřebujete o koučování vědět

webinář o koučování
Dozvíte se, co koučink skutečně je a zda je pro…
Kurz koučinku Praha

[PRAHA] Základy koučovacího přístupu - 2 dny

8.8. 2021 09:30 - 9.8. 2021Sokolovská 126/40, 18000 Praha
První velký krok do světa koučinku. Naučíte se koučovací rozhovor.
První velký krok do světa koučinku. Naučíte se koučovací rozhovor.
Díky spokojeným klientům již 12 let úspěšně podnikám jako kouč a svou metodiku a vášeň předávám budoucím koučům, aby i oni měli vše potřebné pro pomoc svým klientům, blízkým i sobě. Celý náš příběh si přečtěte zde >>
  • Přemýšlíte o tom, že se stanete koučem? Ověřte si, jestli myslíte jako kouč už nyní.

  • Kategorie
  • Nejčtenější články
  • Najdete nás na Facebooku