Komu ani kvalitní kouč nepomůže?

„Jestliže neumíš, naučíme, jestliže nemůžeš, pomůžeme ti, jestliže nechceš, nepotřebujeme tě.“ zní známý citát Jana Wericha.

Pro účely koučování můžeme zjednodušit na: „Jestliže nechceš, nemůžeme Ti pomoct.“

Koučink je naprosto skvělá technika pomoci, ale pouze pro lidi, kteří pro danou věc chtějí něco udělat a jsou ochotni přijmout odpovědnost za své výsledky. Respektují fakt, že věci se sami nestanou, je třeba pro ně něco vykonat, mnohdy i vystoupit z komfortní zóny. To je základní informace, kterou by každý koučovaný měl na začátku spolupráce od kouče dostat. Procházet koučovací sérií je mnohdy náročné – musíte hodně přemýšlet, své nápady přenášet do praxe, mnohdy změnit návyk nebo způsob svého přemýšlení. Přesto většina koučovaných hodnotí spolupráci s koučem jako období, kdy ve svém životě udělali největší pozitivní a trvalý posun.

Koučink je nákladný, mnohdy náročný, často musíte vystoupit z komfortní zóny – to řadu lidí odradí. Chcete důkaz? Stačí se podívat na trh osobního rozvoje v ČR – nejvíce frčí jednoduchá, rychlá a levná řešení. Tak jako v jiných oblastech, hledáme kouzelné pilulky. Pilulka na osobní růst a štěstí neexistuje. Krásné citáty na sociálních sítích, motivační videa, časopisy – to vše je jen inspirace. A tu musíme zapracovat do našich životů a návyků – to za vás video, časopis nebo kniha neudělá. V tom nejvíce selháváme. V dnešní době máme na dosah nepředstavitelné know-how, ale naprosto selháváme v tom, tyto poznatky dostávat do našich životů. Protože to je dřina a dlouhodobá investice.

Co s tím? Je třeba nejen vědět co chceme, ale i skutečně chtít na tom zapracovat a nebát se vystoupit z komfortní zóny. Profesionální kouč vám s tímto dokáže být nápomocen – pomůže vám odhalit vaše sny, najít cestu jak je naplnit, vyrazit na tuto cestu a dotáhnout ji do zdárného konce. Bude pracovat pro vás, ale ne za vás.

Chcete efektivně pomáhat druhým? Naučíme vás to. Potřebujete sami pomoc a chcete na sobě pracovat? Budeme vás koučovat.


Navštivte některou z našich nejbližších akcí, kde se dozvíte vše, co potřebujete o koučování vědět

První velký krok do světa koučinku.
Kurz koučinku Praha

[PRAHA] Základy koučovacího přístupu - 2 dny

4.12. 2020 09:30 - 5.12. 2020Sokolovská 126/40, 18000 Praha
První velký krok do světa koučinku. Naučíte se koučovací rozhovor.
Díky spokojeným klientům již 12 let úspěšně podnikám jako kouč a svou metodiku a vášeň předávám budoucím koučům, aby i oni měli vše potřebné pro pomoc svým klientům, blízkým i sobě. Celý náš příběh si přečtěte zde >>
  • Přemýšlíte o tom, že se stanete koučem? Ověřte si, jestli myslíte jako kouč už nyní.

  • Kategorie
  • Nejčtenější články
  • Najdete nás na Facebooku