Úspěch jako každodenní volba

Už od dětství mě fascinovala hesla, která mají kluby NHL v domácí šatně na zdi jako motivaci. Šance vidět, co motivuje ty nejlepší z nejlepších. Zažít úspěch ve sportu. Tak trochu se alespoň v hlavě dotknout hvězd.

Až v dospělosti jsem díky koučovací spolupráci s hokejisty pochopil, že přístup klubů k těmto heslům je rozmanitý a mé ideály se rozpustily. Někde to bylo jen pár bezcenných slov na zdi, které nikdo nebral vážně. U těch úspěšných ale vyjadřovaly hodnoty a filozofii prostupující celou organizací. Paralela s korporacemi se přímo nabízí.

Příklad mého klienta, který zažil úspěch ve sportu

Nejvíc mě zaujal Detroit, kde tehdy působil můj klient Andrej Nestrašil a ukázal mi jejich „Greatness is a daily choice“. Od té chvíle jsem o tomto citátu často přemýšlel. Těžko přeložitelnou „greatness“ (velikost, vyjímečnost), jsem si pro sebe nahradil za pro mne přijatelnější „úspěch“.

Do té doby jsem se často v oblasti osobního rozvoje setkával s verzí „úspěch je volba“. Mnohé to svádělo a dodnes svádí k myšlence, že si stačí vlastně úspěch vybrat a dostatečně o něm mluvit, přemýšlet a správně si ho přát a on vlastně přijde. Když ne teď, tak někdy určitě. Z mých klientů si úspěch zvolila většina. Jenže ouha, jednou zvolit nestačí, je to náročnější.

Každý den děláme desítky rozhodnutí, které nás buď přibližují našim snům a úspěchu, nebo nás od nich vzdalují. Už jsme zase o kousíček blíž, stačí dělat rozhodnutí chytře a jsme téměř tam.

Proč je to ale tedy tak těžké?

Protože pro úspěch musíme často volit tvrdou každodenní dřinu, opouštět komfortní zónu, být vytrvalí, odhodlaní, trpělivě čekat na příležitost, přiznat chybu a napravit ji a dokonce i měnit své návyky. Z mých zkušeností je schopnost takto volit hlavním návykem, který potřebujeme pro úspěch nebo naplnění vlastních snů.

Je to těžké a pro mnohé staromódní, ale pracovitost a trocha poctivé a chytře vynaložené dřiny prostě pořád funguje.

Co může tyto každodenní volby usnadnit?

To už tak těžké není, stačí „jen“ milovat to, co děláte. A dělat to s vášní.

Mojí vášní je koučink a rád si s Vámi o něm nezávazně popovídám na webináři zdarma.

Nebo vás koučovat naučím – druhé i sebe. Aby Vaše každodenní osobní volby stály za to.  A volili jste ty nejlepší kandidáty – své hodnoty a sny.

Více o našich koučovacích a sebekoučovacích kurzech tady >>


Nejbližší akce

webinář o koučování

[ONLINE] Jak se stát koučem - WEBINÁŘ živě ZDARMA

30.11. 2023 19:00 - 30.11. 2023Kdekoliv
Dozvíte se, co koučink skutečně je a zda je pro…
webinář o koučování

[ONLINE] Jak se stát koučem - WEBINÁŘ živě ZDARMA

30.11. 2023 19:00 - 30.11. 2023Kdekoliv
Dozvíte se, co koučink skutečně je a zda je pro…
Kurz koučinku Praha

[PRAHA] Základy koučovacího přístupu - 2 dny

8.12. 2023 09:30 - 9.12. 2023Sokolovská 126/40, 18000 Praha
První velký krok do světa koučinku. Naučíte se koučovací rozhovor.
První velký krok do světa koučinku. Naučíte se koučovací rozhovor.
Díky spokojeným klientům již 12 let úspěšně podnikám jako kouč a svou metodiku a vášeň předávám budoucím koučům, aby i oni měli vše potřebné pro pomoc svým klientům, blízkým i sobě. Celý náš příběh si přečtěte zde >>
  • Stáhněte si 16 stran pdf, které jsme pro vás připravili ZDARMA.
  • Kategorie
  • Nejčtenější články
  • Najdete nás na Facebooku